Pôsobením vitamínu C je pokožka o 33% pevnejšia

Vysokokvalitný prírodný produkt - doplnok stravy
Výrobca: LivOn Labs (USA)

Nové výskumy preukázali, že pôsobením vitamínu C je pokožka o 33% pevnejšia

Altrient® C výrazne zlepšuje pružnosť pokožky už za 4 týždne

Dublin, Írsko, Spojené kráľovstvo, 17. február – „Abundance & Health” dnes zverejnilo pozitívne výsledky 4-týždňovej klinickej štúdie o starnutí pokožky a o možnostiach jej spevnenia, ktorá skúmala vlastnosti výrobku Altrient® C, prvého lipozomálneho gélu na svete.

Výsledky štúdie vykázali, že u tých účastníkov, ktorí užívali Altrient C sa výrazne zlepšila pružnosť pokožky počas 4-týždňovej klinickej skúšobnej doby, na rozdiel od tých, ktorí užívali tzv. placebo (neúčinné liečivo). U účastníkov, ktorí užívali Altrient C vykazovali nárast v pevnosti a pružnosti pokožky o 32,7% za rovnaký čas. Po 14 dňoch pevnosť a pružnosť pokožky sa zlepšila o 15,1% (v priemere o viac ako 1% za deň). Štúdia skúmala skôr všeobecné vlastnosti vitamínu Altrient C , než tie časti tela, na ktorých sa zvyčajne používa telové mlieko. 100% účastníkov uviedlo, že preferujú užívanie Altrient C pred výrobkami, ktoré zvyčajne používajú proti starnutiu a pre starostlivosť o pleť a úplne prejdú na jeho použitie.

 

„Pružnosť pokožky je kritickou súčasťou v procese viditeľného starnutia a výskumy vykonávané už tisíce rokov zatiaľ uviedli len obmedzené výsledky v tejto oblasti. Vyššie popísaný výskum ukázal, že existuje jasná súvislosť medzi procesom starnutia pokožky a vitamínom C používaným ako potravinový doplnok,“ tvrdil Jonathan Orchard, riaditeľ, Abundance & Health." Bohužiaľ, až 85 % vitamínu C konzumovaného vo forme tabliet a v práškoch je zničený v tráviacom systéme. Vitamín Altrient C je chránený a je vložený do malej kapsulky, ktorú tvoria ochranné mastné kyseliny. Táto kapsula chráni vitamín pred nežiaducimi účinkami tráviaceho systému a podporuje vstrebanie vitamínu do krvného obehu. Ide o jedinečný transportný mechanizmus vitamínu C, ktorý maximálne zabezpečuje blahodarné účinky tohto vitamínu. Tento výskum ukázal, že pružnosť pokožky sa výrazne zlepšuje týmto jedinečným transportným systémom, ktorý zabezpečuje, aby až 98 % vitamínu C sa čo najefektívnejším spôsobom dostalo priamo do krvného obehu, a tak k bunkám.

Štúdia „placebo“ bola vykonaná v inštitúcii Aspen Clinical Research, a taktiež aj výskumníkmi, ktorí pracujú v zdravotníckom a kozmetickom priemysle. Testovania sa zúčastnilo 60 účastníkov vo veku medzi 31 a 65+ rokov, ktorí mali zvädnutú pokožku. 50 % účastníkov používalo denne 3 sáčky vitamínu Altrient C počas 4 týždňov, zatiaľ čo 50 % účastníkov bralo „placebo“. Pevnosť a pružnosť pokožky účastníkov merali v troch bodoch v priebehu testovania s použitím elektronického zariadenia na meranie pružnosti pokožky firmy Courage + Khazaka GmbH, Cutometer MPA 580.

Po 4 týždňoch 100 % účastníkov, ktorí konzumovali Altrient C, hlásilo celkové zlepšenie v stave ich pokožky. 50 % účastníkov malo pocit väčšej hydratácie pokožky. 43 % si myslelo, že ich pokožka má mladší vzhľad. 33 % si myslelo, že ich pleť vyzerá živšia. 100 % účastníkov by zmenilo existujúcu starostlivosť pleti proti starnutiu, a to nielen tým, že by pridali Altrient C k výrobkom, ktoré používajú na ošetrenie pokožky, ale tieto by nahradili produktom Altrient C.

Abundance & Health plánuje ďalší klinický výskum, ktorý by trval dlhšie, aby bolo možné odmerať maximálnu hodnotu v zlepšení stavu pokožky. Druhé testovanie určí do akej miery sa dá pokračovať v zlepšovaní pružnosti pokožky a aké ďalšie zlepšenie môžu očakávať.

„Starnutie pokožky je zložitý proces, v ktorom hrajú hlavnú úlohu genetické, hormonálne a environmentálne faktory,“ tvrdí Dr. Sanjay Rajpara, dermatológ a kozmetický lekár. „Tvorba kyslíkových voľných radikálov je široko akceptovaný fakt ako hlavný mechanizmus, ktorý vedie k starnutiu pleti. Produkcia voľných radikálov sa zvyšuje s pribúdajúcimi rokmi. Vitamín C hrá dôležitú úlohu v obrannom mechanizme proti oxidantom. Niektoré štúdie preukázali jeho priaznivý účinok „in vitro“ (mimo tela), ale len málo štúdií vykazuje priamy účinok vitamínu C v ľudskom tele. Je to vynikajúce štúdium, ktoré vykazuje zlepšenie v pružnosti ľudskej pokožky po 4 týždňoch. Tento výrobok má potenciál, aby sa stal prvotriednym produktom proti starnutiu .“

„Vo výskumnej inštitúcii Aspen Clinical Research sú ročne testované tisíce výrobkov. Bola vykonaná 4-týždňová štúdia, ktorá bola postavená na štandardných metódach. Cieľom štúdie bolo vyhodnotiť účinok produktu Altrient C (ako stravného doplnku) na pružnosť pokožky,“ ako to tvrdil Danny McCamlie, klinický vedec a vedúci výskumník inštitútu Aspen Clinic. „Zistili sme, že Altrient C zvyšuje pevnosť a pružnosť pokožky na základe hodnôt, ktoré merali špeciálnym zariadením (Cutometery). Pružnosť pokožky sa zvýšila o 15,1 % a o 32,7 % v nasledujúcich 2 a 4 týždňov. Produkt Altrient C dosiahol také výsledky, aké podľa našich skúsenosti nedosiahli niektoré krémy ani po ôsmich týždňoch používania.“

Vďaka výskumu sa zistili aj ďalšie pozitívne účinky produktu Altrient C okrem zvýšenia pevnosti a pružnosti pokožky. Tí účastníci výskumu, ktorí boli počas testovania prechladnutí, sa uzdravili za 1-2 dni (36 %), resp. za 3-4 dni (64 %), avšak tí respondenti, ktorí užívali iba placebo a boli počas testovania tiež prechladnutí, sa uzdravili len až po 5-6 dňoch (84 % respondentov).

 

S vitamínom C proti starnutiu
Vitamín C je veľmi silný antioxidant, ktorý hrá kľúčovú úlohu v produkcii kolagénu, proteínu, ktorý dáva pružnosť pokožke. Nakoľko proces starnutia pokračuje, kolagén sa rozloží a začnú sa objavovať vrásky až nakoniec sa pokožka stane zvädnutou. Ak vieme potrebnú hladinu vitamínu C udržať v tele, tak je vždy schopné produkovať potrebné množstvo kolagénu a „udržať na uzde“ jemné vrásky.

Altrient® C: Nová generácia vitamínu C
Jedinečný transportný systém vitamínu Altrient C zaisťuje, aby až 98 % vitamínu sa dostalo priamo do krvného obehu, a aby vitamíny dosiahli bunky v tele čo najúčinnejším spôsobom. Produkt môže byť pridaný do nápoja, alebo sa môže užiť s vodou.